benefit-ok  Doprava zdarma     benefit-ok  30 dní na vrátenie tovaru    benefit-ok  Záruka 3 roky
benefit-tel  Eshop: 041/20 20 222 (Po-Pi 8:30 - 16:00)
benefit-ok  Doprava zdarma     benefit-ok  30 dní na vrátenie tovaru    benefit-ok  Záruka 3 roky
benefit-tel  Eshop: 041/20 20 222 (Po-Pi 8:30 - 16:00)
Menu Search
Close
Kategórie

Aké svietidlá vybrať do interiéru?

#4-Concepts#Elobra#stolová lampa#dekoračné svietidlá

Výsledný dojem sa bude odvíjať podľa priestoru, kam svietidlo umiestnite. Máte vyššie stropy? Potom si môžete dovoliť zavesené lustre s dlhými lankami alebo tyčami a iné honosné varianty. V prípade nižších stropov je lepšie voliť svetlá umiestnené tesne na strop, ktoré minimálne alebo vôbec nezasahujú do priestoru, ako sú napríklad bodové svietidlá. Sú prevažne minimalistické a nijako neovplyvňujú celkový štýl bývania.

Je dobré brať tiež do úvahy úsporu energie.

Veľmi prakticky sa javia lustre na výškovo nastaviteľnom závese. Tie môžete podľa potreby upraviť do požadovanej výšky. V prípade, že sa jedná napríklad o luster nad jedálenským stolom, túto možnosť určite oceníte! Môžete si tu potom komfortne čítať bez lampičky.

Čo sa týka materiálov, máte na výber z kovu, skla, plastu alebo svietidiel s dreveným prvkom. V prípade kovu, okrem tradičnej bielej, čiernej a striebornej, môžete siahnuť napríklad aj po zlatej variante. Farbu kovu je lepšie vyberať s prihliadnutím na ostatné doplnky interiéru (úchyty a podobne). Najrozšírenejšou variantou prevedenia je klasická chrómovaná, zlatá je symbolom luxusu a mimoriadne trendy v súčasnosti.

V prípade skla môžete vyberať medzi lesklým, matným alebo polomatným efektom aj s prihliadnutím na jednoduchú údržbu.

Moderný štýl bývania ocenia lustre z tradičných materiálov, akými sú kov, sklo alebo drevo. Niektoré svietidlá majú vskutku unikátny a nevtieravý vzhľad. Veľký výber a rozmanitosť detských svietidiel hýri farbami, motívmi zvieratiek, rozprávkovými postavičkami alebo roztomilo zobrazenými obrázkami z prírody. U nás si môžete pre vaše ratolesti do izbičky vybrať svietidlá špeciálne určené pre dievčatá alebo chlapcov, prípadne svietidlá s univerzálnym motívom.


Ratanové, rustikálne, vintage alebo svietidlá s kryštálovým efektom, minimalistické aj honosné ... na svoje si príde prakticky každý. Ponuka je obrovská!Použitý zdroj z magazínu Crosta nájdete tu 

Zdielať článok
Katarína Špaková
Marketing


Katarína zastrešuje marketingové aktivity, ktorých cieľom je zviditeľnenie a propagácia spoločnosti. Zapĺňa magazín aj poradňu zaujímavými článkami, v ktorých sa dozviete kam aké svietidlo umiestniť a tiež rozvoj novodobej technológie v oblasti osvetlenia. 

Spýtajte sa nás

Ing. Juraj Peťovka
Poradím s výberom aj s technickými otázkami.
041/20 20 222

Štítky

#Nova Luce#Farba svetla#Svietivosť#AZzardo#LED #svetelný zdroj#vonkajšie osvetlenie#stmievanie#IP krytie#žiarovka#LED modul#nástenné osvetlenieZobraziť všetky
Showroom Elusia Praha

Showroom
Praha

ELUSIA CZ, s.r.o., 
Sázavská 30
120 00 Praha 2
Česká republika
 
T: +420 210 012 013
 
Showroom Elusia Košice

Poradenstvo a konzultácie 

ELUSIA, s.r.o., 
Vysokoškolákov 10, Žilina
Slovenská republika
T: 041 20 20 222
 
LAMELIO

Kysucká 3, Žilina
T: 02 229 111 38
E: ahoj@lamelio.sk