benefit-ok  Doprava zdarma     benefit-ok  30 dní na vrátenie tovaru    benefit-ok  Záruka 3 roky
benefit-tel  Eshop: 041/20 20 222 (Po-Pi 8:30 - 16:00)
benefit-ok  Doprava zdarma     benefit-ok  30 dní na vrátenie tovaru    benefit-ok  Záruka 3 roky
benefit-tel  Eshop: 041/20 20 222 (Po-Pi 8:30 - 16:00)
Menu Search
Close
Kategórie

Aké svietidlo do kuchyne?

#Nova Luce#žiarovka#LED #lištové svietidlá

Dobre vypracovaná schéma osvetlenia kuchyne má silu premeniť obyčajnú kuchyňu na skutočne veľkolepú. Teraz, keď sú naše kuchyne stále výkonnejšie na multifunkčnej úrovni, musí sa svetelný plán vypracovať tak, aby vytváral v kuchyni komfort, príjemný dizajn a praktickosť.

Inteligentne umiestnené osvetlenie môže tiež skryť veľké množstvo nedostatkov. To môže spôsobiť, že malá kuchyňa bude vyzerať väčšia, zamaskovať nepríjemnú architektúru alebo kompenzovať zlé prirodzené svetlo. Odborníci sa zhodujú na tom, že najlepší čas na inštaláciu novej schémy osvetlenia je čas vo fáze plánovania, keď odsúhlasujete kuchynské kresby. Odkladanie na neskôr sa stáva obmedzujúcim.

Pozrite sa pozorne na priestor vašej kuchyne a premýšľajte, kde a v akej časti potrebujete správne svietiť a zhodnoťte vývody elektriny, kam by mali byť svetlá osadené. Zóna, kde pripravujete jedlo, umývate riad, varná doska atď. potrebujú dostatok kvalitného osvetlenia s maximálnou vernosťou podania farieb a správnou chromatickosťou.

Ako osvetliť kuchynský ostrovček?

Kuchynský ostrovček, jedálenský kút vyžadujú iný typ osvetlenia. Tam, kde budete sedieť pri dobrej večeri alebo pohári vína by malo byť svetlo "mäkšie", prípadne tlmenejšie. Vezmite do úvahy aj výšku stropov, farbu kuchyne a prípadne lesklé povrchy, ktoré by mohli svetlo pri práci nepríjemne odrážať.

Existuje veľa variantov, z ktorých si môžete vybrať: Malé kompaktné žiarivky alebo spodné LED svetlá pod skrinkou sú dostatočne tenké, aby sa zapustili do spodnej časti nadzemných jednotiek. Flexibilné LED pásové osvetlenie namontované na spodnej strane skrinky je ďalšou možnosťou. Praktickou alternatívou sú stropné svietidlá zapustené pre moderný vzhľad so smerovými bodkami a šírkou pravého lúča.

Doplnkové osvetlenie pre spríjemnenie atmosféry

Na vytvorenie náladového osvetlenia v relaxačných zónach vyskúšajte nástenné svetlá a podložky, ktoré dodávajú jemnú formu osvetlenia pozadia. V prípade vysokých stropov zosilnia horné časti kuchynských skriniek a zníži sa tak počet podhľadov, ktoré potrebujete.

Postupujte podľa týchto krokov a máte istotu, že vaše osvetlenie bude bezchybné hneď na prvýkrát.


Zdielať článok
Katarína Špaková
Marketing


Katarína zastrešuje marketingové aktivity, ktorých cieľom je zviditeľnenie a propagácia spoločnosti. Zapĺňa magazín aj poradňu zaujímavými článkami, v ktorých sa dozviete kam aké svietidlo umiestniť a tiež rozvoj novodobej technológie v oblasti osvetlenia. 

Najpredávanejšie svietidlá

Spýtajte sa nás

Ing. Juraj Peťovka
Poradím s výberom aj s technickými otázkami.
041/20 20 222

Štítky

#Nova Luce#Farba svetla#Svietivosť#AZzardo#svetelný zdroj#LED #vonkajšie osvetlenie#stmievanie#LED modul#IP krytie#žiarovka#nástenné osvetlenieZobraziť všetky
Showroom Elusia Praha

Showroom
Praha

ELUSIA CZ, s.r.o., 
Sázavská 30
120 00 Praha 2
Česká republika
 
T: +420 210 012 013
 
Showroom Elusia Košice

Poradenstvo a konzultácie 

ELUSIA, s.r.o., 
Vysokoškolákov 10, Žilina
Slovenská republika
T: 041 20 20 222
 
LAMELIO

Kysucká 3, Žilina
T: 02 229 111 38
E: ahoj@lamelio.sk