benefit-ok  Doprava zdarma     benefit-ok  30 dní na vrátenie tovaru    benefit-ok  Záruka 3 roky
benefit-tel  Eshop: 041/20 20 222 (Po-Pi 8:30 - 16:00)
benefit-ok  Doprava zdarma     benefit-ok  30 dní na vrátenie tovaru    benefit-ok  Záruka 3 roky
benefit-tel  Eshop: 041/20 20 222 (Po-Pi 8:30 - 16:00)
Menu Search
Close
Kategórie

Aké svietidlo do obývacej izby?

#Nova Luce#stmievanie#stolová lampa#nástenné osvetlenie

Prvým, najdôležitejším krokom pri výbere osvetlenia do obývacej izby je posúdenie vášho spôsobu využívania daného priestoru. Spoločné aktivity alebo práce, sledovanie tv, čítanie alebo relax, toto všetko si žiada nastavenie osvetlenia tak, aby vám vyhovovalo a splnilo maximum potrieb. Zastavte sa na chvíľku a popremýšľajte, ako žijete vo vašej obývačke. Napríklad televízor vydáva svoje vlastné svetlo, pri jeho sledovaní, preto je dôležité, aby osvetlenie nesvietilo priamo na obrazovku, prípadne aby ste mali možnosť použiť okrem hlavného svetla ešte ďalšie, tlmené, ktoré vás nebude rušiť odleskom od obrazovky a kaziť zážitok z obľúbeného programu. Správne umiestnená stolná lampa, môže byť tým správnym riešením. Žiadne zo svetiel by nemalo svietiť priamo do obrazovky.

Aké sú možnosti osvetlenia v obývacej izbe?

Poďme sa teda prejsť priestorom obývacej izby a spoločne sa zamyslieť nad vašimi potrebami. Za centrálne osvetlenie obývačky považujeme prisadené stropné alebo závesné svietidlo. Na výber máme nespočetné množstvo štýlov a variantov dizajnu. Stropný luster má účel funkčný a estetický, estetická funkcia mnohokrát prevažuje. Centrálny luster sa spravidla stáva dominantou priestoru, stelesňuje trend a štýl majiteľa, dizajn by mal zapadať do koncepcie priestoru a dopĺňať celkový dojem. Ak zariaďujete obývačku na novo alebo plánujete rekonštrukciu, stojí za úvahu zvážiť možnosť zabudovania vstavaných svietidiel. Vstavané svietidlá v dostatočnom počte a správnom rozmiestnení maximálne presvietlia celý priestor.  Ďalšou možnosťou je tzv. "Akcentačné osvetlenie", u týchto svietidiel je možnosť nasmerovať kužeľ ich svetla a zdôrazniť napríklad umelecké dielo, zaujímavú textúru steny alebo architektonický prvok.

Dôležité doplnkové osvetlenie

Posledným, nie zanedbateľným krokom, je doplniť celkové nasvietenie priestoru pre danú činnosť v čase pokoja a relaxu. Hovoríme konkrétne o podlahových lampách, nástenných svetlách a stolových lampičkách. Tieto svietidlá pomôžu vytvoriť príjemnú atmosféru, účelovo môžu svietiť pri čítaní alebo sledovaní televízie a zároveň nerušia. Nesporne by mali byť v duchu dizajnu centrálneho svetla.

Stĺmte svetlá a vytvorte si intímnú atmosféru

V závere spomenieme možnosť stmievania, ktoré je stále žiadanejšou alternatívou pre svietenie vo všetkých obytných priestoroch. Stmievanie zvýši váš komfort a nemusí vás nutne finančne zruinovať.

Túto technológiu môžete používať takmer pri všetkých zvolených zdrojoch, ktorými svietidlá disponujú, nech sa jedná o vymeniteľné žiarovky alebo integrované LED zdroje.


Zdielať článok
Katarína Špaková
Marketing


Katarína zastrešuje marketingové aktivity, ktorých cieľom je zviditeľnenie a propagácia spoločnosti. Zapĺňa magazín aj poradňu zaujímavými článkami, v ktorých sa dozviete kam aké svietidlo umiestniť a tiež rozvoj novodobej technológie v oblasti osvetlenia. 

Najpredávanejšie svietidlá

Spýtajte sa nás

Ing. Juraj Peťovka
Poradím s výberom aj s technickými otázkami.
041/20 20 222

Štítky

#Nova Luce#Farba svetla#Svietivosť#AZzardo#vonkajšie osvetlenie#svetelný zdroj#LED #stmievanie#IP krytie#žiarovka#LED modul#nástenné osvetlenieZobraziť všetky
Showroom Elusia Praha

Showroom
Praha

ELUSIA CZ, s.r.o., 
Sázavská 30
120 00 Praha 2
Česká republika
 
T: +420 210 012 013
 
Showroom Elusia Košice

Poradenstvo a konzultácie 

ELUSIA, s.r.o., 
Vysokoškolákov 10, Žilina
Slovenská republika
T: 041 20 20 222
 
LAMELIO

Kysucká 3, Žilina
T: 02 229 111 38
E: ahoj@lamelio.sk