benefit-ok  Doprava zdarma     benefit-ok  30 dní na vrátenie tovaru    benefit-ok  Záruka 3 roky
benefit-tel  Eshop: 041/20 20 222 (Po-Pi 8:30 - 16:00)
benefit-ok  Doprava zdarma     benefit-ok  30 dní na vrátenie tovaru    benefit-ok  Záruka 3 roky
benefit-tel  Eshop: 041/20 20 222 (Po-Pi 8:30 - 16:00)
Menu Search
Close
Kategórie

Ako osvetliť bazén?

#Nova Luce#IP krytie#senzor pohybu#vonkajšie osvetlenie

Láka vás predstava kúpania počas dlhých letných večerov a nocí? S vhodne zvoleným osvetlením môžete váš bazén bezpečne využívať aj za tmy a vytvoriť si pri ňom tú správnu atmosféru počas zábavnej párty s priateľmi alebo večernej romantiky vo dvojici.

Základným prvkom bezpečného večerného kúpania je osvetlenie vnútorného priestoru bazéna a jeho vodnej hladiny. K tomu vám najlepšie poslúžia zabudované podvodné svietidlá, doplnené napríklad o plávajúce svetla na batérie alebo solárnu energiu.

Nezabúdajte na bezpečnosť pri bazéne

Myslieť však musíte aj na bezpečný pohyb v bezprostrednom okolí bazéna, ktorému napomôžu menšie vonkajšie svietidlá. Tie je najvhodnejšie umiestniť v pravidelných intervaloch pozdĺž obvodu bazénu tak, aby vás pri plávaní neoslňovali. Nezabúdajte ani na výrazné osvetlenie schodov do bazéna a prístupové cesty z domu. Pozdĺž nich môžete okrem klasických dekoračných záhradných svetiel inštalovať aj nášľapné svietidlá zasadené do zeme. 

Nevyhnutnou vlastnosťou bazénového osvetlenia je vysoká odolnosť vybraných svetiel proti vlhkosti a bazénovej či dažďovej vode. Vyberajte preto len svietidlá s vysokým stupňom takzvaného IP krytia, ktoré sú vhodné pre dlhodobý priamy kontakt s vodou. Najrozšírenejším typom svietidiel pre bazénové osvetlenie sú svetlá s integrovanou LED technológiou. Sú charakterizované ako intenzívne osvetlenie s dlhou životnosťou a nízkou spotrebou energie. Niektoré modely ponúkajú aj možnosť naklápania tzv. hlavy svietidla, čo umožňuje smer vyžarovaného svetla, napr.na hladinu vody v bazéne a pod.

Ak máte bazén umiestnený priamo pri dome alebo vedľa kaskádovitej terasy, môžete priľahlé steny využiť pre inštaláciu nástenných svetiel, ktoré menej oslňujú, ale vytvoria tak nepriame osvetlenie priestoru. Tak isto osvetlia relaxačný priestor na rozklápacích lehátkach pri vode.

Spestrite si okolie bazéna farbami

Moderným trendom bazénového osvetlenia, ktoré vám odporúčame zaobstarať sú farebné plávajúce svietidlá v tvare kocky či gule, ktoré možno okrem vodnej hladiny umiestniť aj na terasu či kamkoľvek do záhrady. Vďaka ľahkému výberu farieb svetla pomocou dotykového senzoru alebo diaľkového ovládania s nimi získate flexibilné osvetlenie, ktoré môžete prispôsobiť vašej nálade aj požadovanej atmosfére na záhrade a pri bazéne.

Čo sa týka inštalácie, v tomto prípade nie je vhodné vykonávať ju samostatne. Je skutočne potrebné, aby sa tejto práce chopil elektrikár, tak aby všetko spĺňalo bezpečnostné normy a vy aj vaši blízki ste boli v bezpečí a mohli si tak užívať pri bazéne príjemné chvíle.

S vhodne zvoleným osvetlením bazénu i jeho okolia sa nemusíte počas domáceho kúpania stresovať pohľadom na hodiny. Zabudnite na čas a užite si odpočinok alebo párty pri bazéne naozaj naplno, pokojne aj po celú noc.


Zdielať článok
Katarína Špaková
Marketing


Katarína zastrešuje marketingové aktivity, ktorých cieľom je zviditeľnenie a propagácia spoločnosti. Zapĺňa magazín aj poradňu zaujímavými článkami, v ktorých sa dozviete kam aké svietidlo umiestniť a tiež rozvoj novodobej technológie v oblasti osvetlenia. 

Najpredávanejšie svietidlá

Spýtajte sa nás

Ing. Juraj Peťovka
Poradím s výberom aj s technickými otázkami.
041/20 20 222

Štítky

#Nova Luce#Farba svetla#AZzardo#LED #vonkajšie osvetlenie#Svietivosť#svetelný zdroj#stmievanie#IP krytie#žiarovka#LED modul#dekoračné svietidláZobraziť všetky
Showroom Elusia Praha

Showroom
Praha

ELUSIA CZ, s.r.o., 
Sázavská 30
120 00 Praha 2
Česká republika
 
T: +420 210 012 013
 
Showroom Elusia Košice

Poradenstvo a konzultácie 

ELUSIA, s.r.o., 
Vysokoškolákov 10, Žilina
Slovenská republika
T: 041 20 20 222
 
LAMELIO

Kysucká 3, Žilina
T: 02 229 111 38
E: ahoj@lamelio.sk