benefit-ok  Doprava zdarma     benefit-ok  30 dní na vrátenie tovaru    benefit-ok  Záruka 3 roky
benefit-tel  Eshop: 0948 757 457 (Po-Pi 8:30 - 16:00)
benefit-ok  Doprava zdarma     benefit-ok  30 dní na vrátenie tovaru    benefit-ok  Záruka 3 roky
benefit-tel  Eshop: 0948 757 457 (Po-Pi 8:30 - 16:00)
Kategórie
Úvod / Ako si vybrať svietidlá do vášho interiéru??

Ako si vybrať svietidlá do vášho interiéru??

Celkový vzhľad sa bude odvíjať od miestnosti, kam luster umiestňujete. Máte vyššie stropy, potom si môžete dovoliť závesný luster na dlhých tyčiach a iné honosné varianty. V prípade nižších stropov je lepšie voliť iba bodové svietidlá, teda svetlá umiestnené tesne na strop, ktoré nijako nezasahujú do priestoru. Sú poväčšine minimalistické a nijako neovplyvňujú celkový štýl bývania.

                 Ak osvetľujete väčšiu miestnosť, potom myslite tiež na úspornosť, teda na nízku spotrebu energie.

Veľmi prakticky sa javia lustre na závesnej reťazi. Tie môžete podľa potreby sťahovať dolu a potom zase hore. V prípade, že sa jedná napríklad o luster nad jedálenským stolom, túto možnosť určite oceníte! Môžete si tu potom v komforte čítať bez lampičky.Čo sa týka materiálov, máte na výber z kovu, sklaplastu alebo svietidiel s dreveným prvkom. V prípade kovu okrem klasickej striebornej môžete siahnuť aj po zlatej variante. Kov voľte podľa ostatných doplnkov v interiéri (úchytky a podobne). Najrozšírenejším variantom je klasické striebro, zlato je zas symbolom luxusu a mimoriadne trendy v súčasnosti.

V prípade skla odporúčame voliť matný či polomatný efekt v závislosti od jednoduchej údržby. Sklo má nespornú výhodu v tom, že je minimalistické, teda nijako nenaruší celkový vzhľad izby.
Moderný štýl bývania ocenia lustre, ktoré v sebe zahŕňajú najmä kov a sklo. Niektoré majú vskutku unikátny vzhľad a svojim dizajnom napodobňujú až dizajnérske kúsky slávnych návrhárov. Veľký výber je aj v oblasti detských svietidiel, ktoré sú mnohokrát veľmi farebné, zdobené a tienidlá majú rôzne detské motívy (kvetinky, slniečka, zvieratká, rozprávkové postavičky ...). 
U nás si môžete vybrať svetlá špeciálne určené pre dievčatká alebo chlapcov aj univerzálne svetlá pre vaše ratolesti do detskej izbičky.


                     
Ratanové lustre, rustikálne, vintage, s kryštálovým efektom, minimalistickejšie aj honosnejšie ... na svoje si príde prakticky každý, pretože ponuka je obrovská!

Použitý zdroj z magazínu CROSTA nájdete tu...
Showroom Elusia Praha

Showroom
Praha

ELUSIA CZ, s.r.o., 
Sázavská 30
120 00 Praha 2
Česká republika
 
T: +420 777 677 259
 
Showroom Elusia Košice

Showroom
Košice

ELUSIA, s.r.o., 
Hrnčiarska 2/A
040 01 Košice
Slovenská republika
 
T: +421 911 121 221‬