benefit-ok  Doprava zdarma     benefit-ok  30 dní na vrátenie tovaru    benefit-ok  Záruka 3 roky
benefit-tel  Eshop: 041/20 20 222 (Po-Pi 8:30 - 16:00)
benefit-ok  Doprava zdarma     benefit-ok  30 dní na vrátenie tovaru    benefit-ok  Záruka 3 roky
benefit-tel  Eshop: 041/20 20 222 (Po-Pi 8:30 - 16:00)
Menu Search
Close
Kategórie

Ako správne vybrať luster?

#AZzardo#Nova Luce#dekoračné svietidlá#visiace

Svetlo je základ. Ak ho je nedostatok, a to či už svetla umelého či denného, pôsobí to veľmi zle na ľudskú psychiku. V dobre presvetlenom priestore sa naopak človek cíti pozitívne naladený. Na čo sa teda pri výbere lustra zamerať? Aj napriek tomu, že tzv. centrálne svetlo / luster zostáva stále hlavným zdrojom svetla v obývačke či spálni, medzi trendy dneška jednoznačne patrí osvetlenie aj ďalšími doplnkovými lampami.

Toto doplňujúce osvetlenie by malo dopĺňať všetky činnosti, ktoré sa v miestnosti podnikajú. Napríklad lampa s tlmeným svetlom sa bude hodiť pri sledovaní televízie a naopak pri čítaní knihy je potrebné jedno priame silné svetlo, a to či už na nočnom stolíku alebo pri kresle či lehátku "na čítanie”.

Ako správne nastaviť výšku závesného svietidla?

Dôležitá je veľkosť a dĺžka nastavenia závesu lustra. Čo sa celkovej veľkosti lustra týka, je nevyhnutné tento faktor posudzovať s ohľadom na veľkosť a členitosť daného priestoru.

Výška, do ktorej sa lustre zvyčajne vešajú, by mala byť minimálne 190 - 220 cm. Inými slovami, by luster nemal prekážať, pričom pomôckou môže byť práve výška dverí.  Ak prejde dotyčný napríklad dverami, prejsť pod lustrom by mu tiež nemalo robiť problémy. Ak zvolíte umiestnenie visiaceho lustra nad konferenčný stolík do obývacej izby, v tomto prípade sa nemusíte báť spustiť svetlo nižšie, ale  pozor nato, aby vám neprekážalo pri pohľade na TV, spolusediacich či náhodou neoslňovalo svojím žiarením.

Pri výbere je dôležitý aj vzhľad svetla

Pri výbere správneho osvetlenia, netreba upúšťať ani od nárokov na vkusný vzhľad, ba naopak. Pri dobrom výbere sa luster stane skvelým dizajnovým doplnkom, ktorý podčiarkne štýl zariadenia celého interiéru. Na výber dnes sú lampy a lustre jednoduchého štýlu, ale aj osvetlenie z blýskajúcich kovových tvarov a brúseného skla pripomínajúceho kryštál.Zdielať článok
Katarína Špaková
Marketing


Katarína zastrešuje marketingové aktivity, ktorých cieľom je zviditeľnenie a propagácia spoločnosti. Zapĺňa magazín aj poradňu zaujímavými článkami, v ktorých sa dozviete kam aké svietidlo umiestniť a tiež rozvoj novodobej technológie v oblasti osvetlenia. 

Spýtajte sa nás

Ing. Juraj Peťovka
Poradím s výberom aj s technickými otázkami.
041/20 20 222

Štítky

#Nova Luce#Farba svetla#Svietivosť#AZzardo#LED #vonkajšie osvetlenie#svetelný zdroj#stmievanie#IP krytie#žiarovka#LED modul#nástenné osvetlenieZobraziť všetky
Showroom Elusia Praha

Showroom
Praha

ELUSIA CZ, s.r.o., 
Sázavská 30
120 00 Praha 2
Česká republika
 
T: +420 210 012 013
 
Showroom Elusia Košice

Poradenstvo a konzultácie 

ELUSIA, s.r.o., 
Vysokoškolákov 10, Žilina
Slovenská republika
T: 041 20 20 222
 
LAMELIO

Kysucká 3, Žilina
T: 02 229 111 38
E: ahoj@lamelio.sk