benefit-ok  Doprava zdarma     benefit-ok  30 dní na vrátenie tovaru    benefit-ok  Záruka 3 roky
benefit-tel  Eshop: 041/20 20 222 (Po-Pi 8:30 - 16:00)
benefit-ok  Doprava zdarma     benefit-ok  30 dní na vrátenie tovaru    benefit-ok  Záruka 3 roky
benefit-tel  Eshop: 041/20 20 222 (Po-Pi 8:30 - 16:00)
Menu Search
Close
Kategórie

Ako vyberať svietidlá do detskej izby?

#Elobra#Farba svetla#svetelné reťaze#detské svietidlá

Osvetleniu akejkoľvek izby by sme mali venovať veľkú pozornosť, tej detskej ale obzvlášť. Detské oči sa stále vyvíjajú a nevhodné svetelné podmienky môžu spôsobiť zhoršenie zraku a ďalšie problémy. Preto vám v tomto článku predstavíme základné parametre, ktoré by osvetlenie v detskej izbe malo spĺňať.

Dôležité faktory, ktoré je potrebné brať na vedomie

Najmä u malých detí je vhodné voliť do detskej izby stropné osvetlenie, prípadne nástenné svetlá umiestnené tak, aby na ne dieťa nedosiahlo. To platí aj v prípade káblov. Vždy dávajte prednosť materiálom, u ktorých je menšie riziko rozbitia, úplne sa vyvarujte sklu. Stojacie lampy bývajú nestabilné a do detskej izby obývaného malými deťmi sa vôbec nehodia. Deti sú často veľmi aktívne a tak je dobré počítať s tým, že môžu v izbe behať, hádzať vecami či inak vyčíňať. Ak máte doma nočných cestovateľov, je dobré zaobstarať do umiestnených svetiel aj senzor pohybu.


Voľte svetlá s nízkym výkonom, aby dieťa v noci príliš neoslňovali, a umiestnite ich mimo dosahu postele, aby sa nerozsvietili zakaždým, keď sa dieťa pohne.

Osvetlenie, ktoré sa vašim ratolestiam páči

Ak už viete, kam aké svetlo budete potrebovať, výber toho, ako bude osvetlenie vyzerať, môžete zveriť svojmu dieťaťu. Vzhľadom na to, že práve ono bude vo svojej izbe tráviť najviac času, malo by sa aj ono rozhodnúť, ako si izbičku zariadiť. Voľba osvetlenia je na to vhodnou príležitosťou. Stropné svetlá, stolné lampičky aj nástenné lampy môžete kúpiť v najrôznejších farbách, s motívmi obľúbených hrdinov či v roztomilých tvaroch. Nespochybniteľnou výhodou niektorých detských svetiel je, že môžete jedným vypínačom voliť niekoľko rôznych možností svietenia. Môžu mať napríklad zabudované LED diódy priamo v tele svietidla plus svietiť aj vymeniteľnými žiarovkami.

Vypínačom môžete teda rozsvietiť buď všetko naraz alebo len samostatne LED diódy alebo žiarovky.  Existujú zaujímavé dekorácie, ako napríklad svetelné reťaze na stenu, ktoré môžu byť zároveň dekoratívne i praktické.Samozrejme je ale nutné brať do úvahy rýchlo sa meniaci vkus dieťaťa. Venujte teda výberu osvetlenia dostatok času a snažte sa nájsť niečo, čo si vaše dieťa zamiluje, ale čo je zároveň dostatočne nadčasové na to, aby sa mu to páčilo dlhšie ako len pár dní.

S týmto doplnkovým osvetlením sa budú Vaše ratolesti cítiť bezpečne aj počas noci

Pokiaľ si dieťa pred spaním rado číta, potrebuje mať pri posteli lampičku. Jej svetlo by malo byť dostatočné, aby si dieťa nekazilo oči, ale nemalo by byť príliš intenzívne. Voľte skôr teplé tóny, ktoré vašu ratolesť upokoja a pomaly pripravia na spánok. Nástenná lampička sa hodí aj v prípade, že sa dieťa bojí zaspať v tme. Pre takéto prípady sú vhodné lampičky s veľmi tlmeným svetlom a pre ešte väčší pokoj dieťaťa môžete voliť roztomilé tvary alebo motívy obľúbených rozprávkových postavičiek. Zaujímavým riešením môže byť tiež projektor, ktorý na stene vytvára krásne motívy, prípadne nalepovacie ozdoby, ktoré svetielkujú v tme. Najmenším deťom môžete tiež zaobstarať nočné svetlo v podobe hračky, ktorú môžu mať celú noc pri sebe, prípadne ju so sebou vziať na nočný výlet.

Vieme, že vybrať osvetlenie do detskej izby môže byť náročné, a tak sme pre vás pripravili niekoľko tipov. Nájdete medzi nimi nočné svetielka pre najmenších, lampy pre malých hrdinov aj stropné svetlá pre veľké dievčatá. Praktické i krásne, pre čo najlepšie osvetlenie izby vašich ratolestí.


Zdielať článok
Katarína Špaková
Marketing


Katarína zastrešuje marketingové aktivity, ktorých cieľom je zviditeľnenie a propagácia spoločnosti. Zapĺňa magazín aj poradňu zaujímavými článkami, v ktorých sa dozviete kam aké svietidlo umiestniť a tiež rozvoj novodobej technológie v oblasti osvetlenia. 

Spýtajte sa nás

Ing. Juraj Peťovka
Poradím s výberom aj s technickými otázkami.
041/20 20 222

Štítky

#Nova Luce#Farba svetla#Svietivosť#AZzardo#vonkajšie osvetlenie#LED #svetelný zdroj#stmievanie#IP krytie#žiarovka#LED modul#nástenné osvetlenieZobraziť všetky
Showroom Elusia Praha

Showroom
Praha

ELUSIA CZ, s.r.o., 
Sázavská 30
120 00 Praha 2
Česká republika
 
T: +420 210 012 013
 
Showroom Elusia Košice

Poradenstvo a konzultácie 

ELUSIA, s.r.o., 
Vysokoškolákov 10, Žilina
Slovenská republika
T: 041 20 20 222
 
LAMELIO

Kysucká 3, Žilina
T: 02 229 111 38
E: ahoj@lamelio.sk