benefit-ok  Doprava zdarma     benefit-ok  30 dní na vrátenie tovaru    benefit-ok  Záruka 3 roky
benefit-tel  Eshop: 041/20 20 222 (Po-Pi 8:30 - 16:00)
benefit-ok  Doprava zdarma     benefit-ok  30 dní na vrátenie tovaru    benefit-ok  Záruka 3 roky
benefit-tel  Eshop: 041/20 20 222 (Po-Pi 8:30 - 16:00)
Menu Search
Close
Kategórie

Ako vybrať bezpečné osvetlenie do kúpeľne?

#AZzardo#Nova Luce#IP krytie#centrálne osvetlenie

Na osvetlenie v kúpeľni sú kladené vysoké nároky. Dôležité je, aby boli zvolené správne typy svietidiel a súčasne je veľmi dôležité, dávať si pozor na bezpečnosť. Umiestnenie svietidiel aj ich konštrukcia musí spĺňať bezpečnostné normy tzv. IP ochranu krytia proti vniknutiu vody a vlhkosti. Ak teda zariaďujete kúpeľňu, nechajte si s tým, kam svetla umiestniť, poradiť od odborníkov. My vám v tomto článku poradíme, aké svetlá sú do kúpeľne vhodné a kde všade by mali byť, aby ste sa v kúpeľni cítili čo najlepšie.

Len základné osvetlenie nestačí

Centrálnym osvetlením by malo byť stropné osvetlenie, ktoré je vhodné kombinovať s ďalšími druhmi svetiel do kúpeľne. Stropné osvetlenie do kúpeľne si možete vybrať v akomkoľvek dizajne. Najčastejšie sa používajú zapustené svietidlá alebo bodové osvetlenie. Z materiálu sa odporúča najmä nerezové sklo, plast či chróm. Farbu svetla si vyberie každý podľa seba, niekomu vyhovuje príjemnejšie teplé biele svetlo (3000K), inému zas studenšie biele (4000K a viac), kedy je pohľad do zrkadla reálnejší v porovnaní s vonkajším denným svetlom. Ďalším dôležitým zdrojom pre osvetlenie kúpeľne je svietidlo, ktoré sa umiestni nad zrkadlo, koré sa môže doplniť  nástennými svietidlami. Tie sú dôležité hlavne preto, že eliminujú tiene. Nástenné svietidlá môžu byť vstavané alebo bodové a ich svetlo by malo byť intenzívne, ale nie oslňujúce. Často sa používajú nástenné LED pásy, ktoré vytvárajú intímnu atmosféru, ideálnu pre relaxáciu vo vani.

Nesmie sa zabudnúť na dôležitú IP ochranu

Pri osvetlení kúpeľne sa musia dodržiavať určité bezpečnostné normy. Svietidlá by ste teda mali vyberať len také, ktoré sú do kúpeľne určené. V našom e-shope ich nájdete pod kategóriou “Vnútorné kúpeľňové”. Spoznáte to podľa označenia uvedeného na štítku, na ktorom si všímajte hodnoty IP značiace ochranu krytia. Označenie pochádza z anglického výrazu “Ingress Protection” a jeho hodnota symbolizuje mieru ochrany pred prachom, vodou a vodnými parami. Pri osvetlení kúpeľne by sme mali zohľadniť aj bezpečnostné zóny, ktoré určujú kde má byť aká minimálna IP hodnota svietidla použitá. Preto nie je vhodné umiestňovať svietidla podľa seba, ale určite sa poradiť s odborníkom.


Zdielať článok
Katarína Špaková
Marketing


Katarína zastrešuje marketingové aktivity, ktorých cieľom je zviditeľnenie a propagácia spoločnosti. Zapĺňa magazín aj poradňu zaujímavými článkami, v ktorých sa dozviete kam aké svietidlo umiestniť a tiež rozvoj novodobej technológie v oblasti osvetlenia. 

Najpredávanejšie svietidlá

Spýtajte sa nás

Ing. Juraj Peťovka
Poradím s výberom aj s technickými otázkami.
041/20 20 222

Štítky

#Nova Luce#Farba svetla#LED #Svietivosť#AZzardo#vonkajšie osvetlenie#svetelný zdroj#stmievanie#IP krytie#žiarovka#LED modul#dekoračné svietidláZobraziť všetky
Showroom Elusia Praha

Showroom
Praha

ELUSIA CZ, s.r.o., 
Sázavská 30
120 00 Praha 2
Česká republika
 
T: +420 210 012 013
 
Showroom Elusia Košice

Poradenstvo a konzultácie 

ELUSIA, s.r.o., 
Vysokoškolákov 10, Žilina
Slovenská republika
T: 041 20 20 222
 
LAMELIO

Kysucká 3, Žilina
T: 02 229 111 38
E: ahoj@lamelio.sk