benefit-ok  Doprava zdarma     benefit-ok  30 dní na vrátenie tovaru    benefit-ok  Záruka 3 roky
benefit-tel  Eshop: 041/20 20 222 (Po-Pi 8:30 - 16:00)
benefit-ok  Doprava zdarma     benefit-ok  30 dní na vrátenie tovaru    benefit-ok  Záruka 3 roky
benefit-tel  Eshop: 041/20 20 222 (Po-Pi 8:30 - 16:00)
Menu Search
Close
Kategórie

Ako vybrať záhradné osvetlenie?

#Nova Luce#senzor pohybu#svetlo s bodcom#vonkajšie osvetlenie

Neodchádzajte zo záhrady, keď sa zotmie. Rozsvieťte si vo svojej pergole, terase alebo altánku. Poradíme vám, ako vybrať správne vonkajšie osvetlenie, aby ste si mohli užívať vlažné letné večery doplnené príjemným svetlom.

Momentálny trend je v čistote a jednoduchosti. Obľúbená farba je čierna, šedá -  tzv. antracit alebo biela.

Tvar si vyberiete podľa seba alebo doladíte ku konceptu vášho exteriéru, vybrať si môžete z oválnych, hranatých či okrúhlych typov z kvalitných materiálov ako je hliník, plast či akryl.

Vonkajšie svetlá môžeme rozdeliť podľa ich účelu, na ktorý slúžia. Najviac vám budú slúžiť funkčné a dekorativné. Funkčné svietidlá plnia svoj účel na príjazdových cestách, rovnako aj v okolí záhradných cestičiek.

Pri vchode či v garáži zase najlepšie využijete vonkajšie svietidlá, ktoré napojíte na domovú automatizáciu.

Svetlá sa rozsvietia same pri pohybe alebo zapnutím v aplikácii cez mobil a vy sa tak vyhnete hľadania kľúčov a následného odomykania po tme. Pri grilovaní, v záhradnom altánku či pergole najlepšie využijete svetla stropné, či závesné lampy.

Ďalšou kategóriou sú svetlá dekoratívne, ktoré slúžia ako krásny doplnok nočného posedenia a vytváraju pri správnom výbere dokonalú atmosféru. Aj u svetiel dekoračných máme niekoľko typov a tie sa líšia podľa toho, čo chcete osvetliť. Pri osvetľovaní domu a jeho fasády najlepšie poslúžia svetla nástenné. Ak osvetľujete záhradu a jej časti, využívame najmä bodové vonkajšie svetlá čiže reflektory.

Môžete si pozrieť napríklad reflektory INSIDE SPIKES od dodávateľa Nova Luce. Krásny dojem zanechávajú tiež zapustené svetla do fasády, ktoré si získavajú veľkú obľubu nielen v rodinných domoch, ale tiež napríklad v hoteloch.

V exteriéry je pri svietidlách nevyhnutná vyššia IP ochrana

Vonkajšie svetlá ďalej vyberajte podľa technických kritérií. Najdôležitejším meradlom vonkajšieho osvetlenia je tzv. Hodnota IP, ktorá ukazuje stupeň krytia pred vnikom vody alebo iných častíc. Čím vyššie číslo osvetlenie má, tým toho viac znesie. Svetlo je označené dvoma číslami. Vždy ide o dvojčíslie pohybujúce sa od 20 do 68. Prvé číslo určuje stupeň ochrany proti prachu, a to druhé zasa odolnosť voči vode.

Viac informácii ohľadne IP ochrany nájdete tu.Zdielať článok
Katarína Špaková
Marketing


Katarína zastrešuje marketingové aktivity, ktorých cieľom je zviditeľnenie a propagácia spoločnosti. Zapĺňa magazín aj poradňu zaujímavými článkami, v ktorých sa dozviete kam aké svietidlo umiestniť a tiež rozvoj novodobej technológie v oblasti osvetlenia. 

Spýtajte sa nás

Ing. Juraj Peťovka
Poradím s výberom aj s technickými otázkami.
041/20 20 222

Štítky

#Nova Luce#Farba svetla#Svietivosť#AZzardo#svetelný zdroj#vonkajšie osvetlenie#LED #stmievanie#LED modul#IP krytie#žiarovka#nástenné osvetlenieZobraziť všetky
Showroom Elusia Praha

Showroom
Praha

ELUSIA CZ, s.r.o., 
Sázavská 30
120 00 Praha 2
Česká republika
 
T: +420 210 012 013
 
Showroom Elusia Košice

Poradenstvo a konzultácie 

ELUSIA, s.r.o., 
Vysokoškolákov 10, Žilina
Slovenská republika
T: 041 20 20 222
 
LAMELIO

Kysucká 3, Žilina
T: 02 229 111 38
E: ahoj@lamelio.sk