benefit-ok  Doprava zdarma     benefit-ok  30 dní na vrátenie tovaru    benefit-ok  Záruka 3 roky
benefit-tel  Eshop: 041/20 20 222 (Po-Pi 8:30 - 16:00)
benefit-ok  Doprava zdarma     benefit-ok  30 dní na vrátenie tovaru    benefit-ok  Záruka 3 roky
benefit-tel  Eshop: 041/20 20 222 (Po-Pi 8:30 - 16:00)
Menu Search
Close
Kategórie

Krištáľové lustre sú opäť v popredí

#AZzardo#Zuma Line#Nova Luce#visiace

Krištáľový luster pozná každý z nás. Sto rokov je symbolom krásy a dobrého remeselníckeho spracovania. Už na počiatku 18. storočia sa stal vyhľadávaným tovarom a svoje paláce nimi zdobili najvýznamnejší európski panovníci. Dnes tento interiérový prvok naberá iný význam…

Krištáľové lustre kráčajú ruka v ruke s rustikálnym, vintage interiérovým dizajnom. Práve tieto dva smery sú dnes doslova v kurze. Drevená podlaha, biele steny, nábytok v bielej farbe či s jemnou patinou, ornamentové zrkadlá či iné interiérové doplnky s nádychom minulosti sú práve tým, čo vytvára dokonalú súhru s krištáľovým lustrom. Tento typ svietidiel ešte viac pomôže vyniknúť interiéru, a tak ho dostať z uniformnosti. Priestorom zariadeným v uvedenom duchu dodajú krištáľové lustre potrebnú iskru a dostanú ich na úplne inú úroveň. Vhodné sú najmä do obývacích miestností, kuchyne či spálne. Vzhľadom na svoju dĺžku najviac vyniknú v bytoch s vysokým stropom.

Síce sú krištáľové lustre prvkom z minulosti, aj oni sa museli prispôsobiť súčasnej dobe. Najmä technológiám a trendu šetrenia energetickými zdrojmi. Je totiž známe, že vzhľadom na väčší počet svetelných zdrojov na jednom svietidle, spotrebúvajú viac elektrickej energie. Preto aj medzi týmto typom lustrov už nachádzame modely spájajúce typický dizajn krištáľu s možnosťou  vymeniteľných zdrojov v LED technológii. Tie prinášajú nižšiu spotrebu energie ako klasické svetelné zdroje. Takisto aj oveľa dlhšiu životnosť. Dobe sa prispôsobil aj dizajn lustrov. Okrem honosných veľkých svietidiel si dnes môžete do svojho bývania zaobstarať aj menší krištáľový luster, a to ako závesný, tak aj stropný.

Priblížme sa viac do použitých materiálov ako je mosadz, kov, brúsené sklo a povrchové pozlatenie doplnkov. Zlato je trendom súčasnej doby a perfektne vynikne skoro všade. Odlesky brúseného skla v tvare hranatých krištálov odrážajú svetlo z každého uhla, čo pôsobí elegantne a zároveň luxusne. Ak hľadáte zaujimavý doplnok do vašej spálne či obývacej izby, tieto honosné lustre vás určite nesklamú. Tvarový dizajn si môžete prispôsobiť, či si už vyberiete viac ramenný luster zámockého štýlu so sviečkami, ligotavý jednuduchý kruh, hranatý ornament alebo zlatú pavúčiu sieť.

Medzi najžiadanejšie lustre vyššie uvedených parametrov sa radí aj zlaté svietidlo z brúseného skla krištáľového vzhľadu Grane.


Grane small

Nova Luce


Zdielať článok
Katarína Špaková
Marketing


Katarína zastrešuje marketingové aktivity, ktorých cieľom je zviditeľnenie a propagácia spoločnosti. Zapĺňa magazín aj poradňu zaujímavými článkami, v ktorých sa dozviete kam aké svietidlo umiestniť a tiež rozvoj novodobej technológie v oblasti osvetlenia. 

Spýtajte sa nás

Ing. Juraj Peťovka
Poradím s výberom aj s technickými otázkami.
041/20 20 222

Štítky

#Nova Luce#Farba svetla#vonkajšie osvetlenie#svetelný zdroj#LED #Svietivosť#AZzardo#stmievanie#IP krytie#žiarovka#LED modul#bodové osvetlenieZobraziť všetky
Showroom Elusia Praha

Showroom
Praha

ELUSIA CZ, s.r.o., 
Sázavská 30
120 00 Praha 2
Česká republika
 
T: +420 210 012 013
 
Showroom Elusia Košice

Poradenstvo a konzultácie 

ELUSIA, s.r.o., 
Vysokoškolákov 10, Žilina
Slovenská republika
T: 041 20 20 222
 
LAMELIO

Kysucká 3, Žilina
T: 02 229 111 38
E: ahoj@lamelio.sk