benefit-ok  Doprava zdarma     benefit-ok  30 dní na vrátenie tovaru    benefit-ok  Záruka 3 roky
benefit-tel  Eshop: 041/20 20 222 (Po-Pi 8:30 - 16:00)
benefit-ok  Doprava zdarma     benefit-ok  30 dní na vrátenie tovaru    benefit-ok  Záruka 3 roky
benefit-tel  Eshop: 041/20 20 222 (Po-Pi 8:30 - 16:00)
Menu Search
Close
Kategórie

Osvetlenie chodníkov pri dome

#Nova Luce#LED modul#vonkajšie osvetlenie#zapustené svietidlá

Dostatočná a rovnomerná osvetlenosť chodníkov (prístupových ciest) napomáha bezpečnosti a ľahkej orientácii pohybu osôb pri vašom dome. Osvetlenie by Vás malo sprevádzať až ku vchodu, aby ste sa sa cítili bezpečne pri rôznych situáciách napr. pri večernej prechádzke, vynášaní odpadkov či neskorom príchode z práce. Nemalo by sa zabúdať ani na osvetlenie priestoru pred dverami, nie je nič horšie, ako keď vám v tme upadnú kľúče a vy ich potom musíte hľadať.

Pre osvetlenie prístupových ciest (chodníkov) sú vhodné svietidlá stĺpikového typu. Tieto svietidlá svojim výzorom môžu fungovať aj ako dekoratívne predmety vo vašej záhrade za denného svetla.

Pri výbere vonkajších svietidiel je nevyhnutné venovať pozornosť ich konštukcii s ohľadom na stupeň ochrany IP krytie. Minimálny stupeň IP, je "44" napríklad pre vonkajšie svetlá inštalované pod prístreškom, v otvorenom priestore musí byť tento stupeň vyšší. Pri výrobe vonkajšieho osvetlenia sú volené také kombinácie materiálov, ktoré odolávajú nepriaznivému počasiu a vonkajším klimatickým vplyvom.

Spoločnosť ELUSIA, s.r.o. ponúka vo svojom portfóliu okrem iného celú škálu vonkajších svietidiel. V ďalších článkoch nášho magazínu Vám poradíme vhodné riešenie osvetlenia terasy, fasád, orientačného osvetlenia domov, osvetlenie objektov a aké zaujímavé dekoratívne svietidlá sú práve trendy.


Zdielať článok
Katarína Špaková
Marketing


Katarína zastrešuje marketingové aktivity, ktorých cieľom je zviditeľnenie a propagácia spoločnosti. Zapĺňa magazín aj poradňu zaujímavými článkami, v ktorých sa dozviete kam aké svietidlo umiestniť a tiež rozvoj novodobej technológie v oblasti osvetlenia. 

Spýtajte sa nás

Ing. Juraj Peťovka
Poradím s výberom aj s technickými otázkami.
041/20 20 222

Štítky

#Nova Luce#Farba svetla#Svietivosť#AZzardo#svetelný zdroj#vonkajšie osvetlenie#LED #stmievanie#IP krytie#žiarovka#LED modul#nástenné osvetlenieZobraziť všetky
Showroom Elusia Praha

Showroom
Praha

ELUSIA CZ, s.r.o., 
Sázavská 30
120 00 Praha 2
Česká republika
 
T: +420 210 012 013
 
Showroom Elusia Košice

Poradenstvo a konzultácie 

ELUSIA, s.r.o., 
Vysokoškolákov 10, Žilina
Slovenská republika
T: 041 20 20 222
 
LAMELIO

Kysucká 3, Žilina
T: 02 229 111 38
E: ahoj@lamelio.sk