benefit-ok  Doprava zdarma     benefit-ok  30 dní na vrátenie tovaru    benefit-ok  Záruka 3 roky
benefit-tel  Eshop: 041/20 20 222 (Po-Pi 8:30 - 16:00)
benefit-ok  Doprava zdarma     benefit-ok  30 dní na vrátenie tovaru    benefit-ok  Záruka 3 roky
benefit-tel  Eshop: 041/20 20 222 (Po-Pi 8:30 - 16:00)
Menu Search
Close
Kategórie

Osvetlenie do garáže

#Shilo#senzor pohybu#nástenné osvetlenie#technické

V garáži síce netrávime toľko času, ako v iných miestnostiach, ktoré potrebujeme osvetliť, ale napriek tomu si výber týchto svietidiel zaslúži našu pozornosť. Centrálne svetlo je fajn, ale osvetlená strecha auta nám príliš nepomôže.

Ako teda najlepšie pokryť priestor v celej garáži? Pomocou nástenných svetiel umiestnených na oboch protiľahlých stranách garáže. Osvietiť môžete i priestor, kde často nakladáte alebo vykladáte veci z kufra auta.

Každý druh osvetlenia bude mať v garáži uplatnenie. Stropné svietidlo osvetlí celú miestnosť, ale stačiť vám bude iba v prípade, že tu len zaparkujete auto. Ak centrálne svetlo doplníte nástenným svietidlom, môžete svit sústrediť na konkrétnu oblasť. 

Ak potrebujete dobre vidieť na malé detaily, potom je ideálne zaobstarať si lampičku na pracovnú plochu alebo nástenný reflektor s možnosťou smerovania svetelného kužeľa. Samozrejmosťou, pri výbere svetiel do garáže je myslieť na odolné a bezpečné osvetlenie. Prach, možný náraz alebo rôzne kvapaliny- pre tieto priestory odporúčame osvetlenie so zvýšeným IP krytím. Do garáže sú vhodné aj LED svetlá vďaka dlhej životnosti a svietivosti. Zaobstaraním LED úsporných žiaroviek a žiariviek neoľutujete, pretože LED svetlá šetria životné prostredie a elektrickú energiu. Nezabúdajte ani na osvetlenie pred garážou a nasvietenie príjazdovej cesty. Či už máte vjazd k domu akýkoľvek, vždy oceníte dobre osvetlenú cestu. Osvetlenie príchodu priestoru môžete vyriešiť stĺpíkovými svetlami. Sú vyrobené z odolných materiálov, majú jednoduchý dizajn a nijako neovplyvňujú celkový vzhľad exteriéru. Majú požadované IP krytie pre vonkajšie použitie. Tieto svietidlá možno využiť aj ako krásny doplnok v záhrade, kde nasvietia vami vybrané zákutia.


Zdielať článok
Katarína Špaková
Marketing


Katarína zastrešuje marketingové aktivity, ktorých cieľom je zviditeľnenie a propagácia spoločnosti. Zapĺňa magazín aj poradňu zaujímavými článkami, v ktorých sa dozviete kam aké svietidlo umiestniť a tiež rozvoj novodobej technológie v oblasti osvetlenia. 

Spýtajte sa nás

Ing. Juraj Peťovka
Poradím s výberom aj s technickými otázkami.
041/20 20 222

Štítky

#Nova Luce#Farba svetla#Svietivosť#AZzardo#LED #vonkajšie osvetlenie#svetelný zdroj#stmievanie#LED modul#IP krytie#žiarovka#nástenné osvetlenieZobraziť všetky
Showroom Elusia Praha

Showroom
Praha

ELUSIA CZ, s.r.o., 
Sázavská 30
120 00 Praha 2
Česká republika
 
T: +420 210 012 013
 
Showroom Elusia Košice

Poradenstvo a konzultácie 

ELUSIA, s.r.o., 
Vysokoškolákov 10, Žilina
Slovenská republika
T: 041 20 20 222
 
LAMELIO

Kysucká 3, Žilina
T: 02 229 111 38
E: ahoj@lamelio.sk