benefit-ok  Doprava zdarma     benefit-ok  30 dní na vrátenie tovaru    benefit-ok  Záruka 3 roky
benefit-tel  Eshop: 041/20 20 222 (Po-Pi 8:30 - 16:00)
benefit-ok  Doprava zdarma     benefit-ok  30 dní na vrátenie tovaru    benefit-ok  Záruka 3 roky
benefit-tel  Eshop: 041/20 20 222 (Po-Pi 8:30 - 16:00)
Menu Search
Close
Kategórie

Osvetlenie schodiska v dome

#Nova Luce#Shilo#technické#zapustené svietidlá

Vieme, že schody, ktoré máme v dome by mali vyzerať krásne a zapadať do charakteru celého nášho „kráľovstva“, ale pamätajte, že predovšetkým by mali byť bezpečné. Výška schodov, hĺbka a ich počet, typ a výška zábradlia, s týmito otázkami Vám určite pomôže skúsený dizajnér.

Existuje niekoľko spôsobov, ako osvetliť schody, aby zaručili bezpečnosť aj po tme. Pri výbere je najlepšie zvoliť osvetlenie pre konkrétny typ schodiska.

Úzke schody alebo priľahlé k stene môžeme osvetliť pomocou závesných svietidiel, plafónov, nástenných svietidiel alebo bodoviek. Svietidlá tohto typu osvetlia celý priestor pohybu po schodoch.

Svietidlá by mali byť namontované tak vysoko, aby neoslňovali alebo neobťažovali váš pohyb. Veľmi zaujímavý svetelný akcent môžu vášmu schodisku dodať bodové svetlá zapustené vždy pár schodov od seba, tesne nad nášľapnou plochou schodov. Vďaka LED technológii je to energeticky úsporné riešenie a veľmi komfortné. Ak k týmto svietidlám pridáte senzor pohybu, dosiahnete že, nebudeme musieť v noci hľadať vypínač na stene, je to dobré riešenie aj pre najmladších členov domácnosti.

Pokiaľ chcete ušetriť čo najviac miesta odporúčame LED pásy, ktoré majú minimalistický vzhľad a pritom rovnomerne osvietia celý priestor schodov. LED pásy sa dajú kúpiť v rôznych dĺžkach a pomocou diaľkového ovládania môžete meniť ich farbu a intenzitu. 


Zdielať článok
Katarína Špaková
Marketing


Katarína zastrešuje marketingové aktivity, ktorých cieľom je zviditeľnenie a propagácia spoločnosti. Zapĺňa magazín aj poradňu zaujímavými článkami, v ktorých sa dozviete kam aké svietidlo umiestniť a tiež rozvoj novodobej technológie v oblasti osvetlenia. 

Najpredávanejšie svietidlá

Spýtajte sa nás

Ing. Juraj Peťovka
Poradím s výberom aj s technickými otázkami.
041/20 20 222

Štítky

#Nova Luce#Farba svetla#Svietivosť#AZzardo#vonkajšie osvetlenie#svetelný zdroj#LED #stmievanie#IP krytie#žiarovka#LED modul#nástenné osvetlenieZobraziť všetky
Showroom Elusia Praha

Showroom
Praha

ELUSIA CZ, s.r.o., 
Sázavská 30
120 00 Praha 2
Česká republika
 
T: +420 210 012 013
 
Showroom Elusia Košice

Poradenstvo a konzultácie 

ELUSIA, s.r.o., 
Vysokoškolákov 10, Žilina
Slovenská republika
T: 041 20 20 222
 
LAMELIO

Kysucká 3, Žilina
T: 02 229 111 38
E: ahoj@lamelio.sk