benefit-ok  Doprava zdarma     benefit-ok  30 dní na vrátenie tovaru    benefit-ok  Záruka 3 roky
benefit-tel  Eshop: 041/20 20 222 (Po-Pi 8:30 - 16:00)
benefit-ok  Doprava zdarma     benefit-ok  30 dní na vrátenie tovaru    benefit-ok  Záruka 3 roky
benefit-tel  Eshop: 041/20 20 222 (Po-Pi 8:30 - 16:00)
Menu Search
Close
Kategórie

Správne osvetlenie príjazdovej cesty

#Nova Luce#orientačné osvetlenie#svetlo s bodcom#vonkajšie osvetlenie

Vraciate sa v noci domov, záhrada i predzáhradka sú temné, akurát môžete o niečo zakopnúť. Pritom stačí pozdĺž ciest nainštalovať orientačné svetlá, ktoré vám vyznačia, kadiaľ ísť. Tie sa rozdeľujú na zapichovacie priamo do zeme, ktorých výhodou je, že ich v prípade potreby môžeme kedykoľvek premiestniť a potom sú tie, ktoré osádzame ich konštrukciou do vopred pripraveného otvoru popri chodníku alebo upevňujeme do betónu.

Správne vybrané osvetlenie príjazdových ciest a chodníkov vytvára prvý dojem bezpečnosti pri príchode do domu. Zemné najazdové svietidlá Vám uľahčia príchod ku garáži vo večerných alebo nočných hodinách. Najazdové svietidlá musia vydržať váhu auta, majú vyšší stupeň krytia proti vniknutiu nečistôt a vody. Zapustené osvetlenie nijako neprekáža a neoslňuje vodiča ani chodcov. Zapustené vonkajšie svietidlá sa inštalujú v šírke podľa cesty alebo chodníka a tým kopírujú trasu ku vchodu domu alebo príjazd ku garáži.

Vonkajšie svetlá možno inštalovať do zámkovej dlažby, do betónových povrchov, do kvetinových záhonov ale tiež do trávnikov. Na trhu dostať kúpiť vonkajšie svietidlá s výmeniteľným zdrojom, ale aj vonkajšie LED osvetlenie, v ktorých je už zakomponovaný LED modul. S použitím úsporných LED žiaroviek môžete svietiť celý večer a nespotrebujete veľa energie. Ak ale chcete šetriť ešte viac, doplňte do svetla pohybový snímač, ktorý sa rozsvieti len na potrebnú dobu.


Zdielať článok
Katarína Špaková
Marketing


Katarína zastrešuje marketingové aktivity, ktorých cieľom je zviditeľnenie a propagácia spoločnosti. Zapĺňa magazín aj poradňu zaujímavými článkami, v ktorých sa dozviete kam aké svietidlo umiestniť a tiež rozvoj novodobej technológie v oblasti osvetlenia. 

Spýtajte sa nás

Ing. Juraj Peťovka
Poradím s výberom aj s technickými otázkami.
041/20 20 222

Štítky

#Nova Luce#Farba svetla#svetelný zdroj#Svietivosť#AZzardo#vonkajšie osvetlenie#LED #stmievanie#IP krytie#žiarovka#LED modul#energetická triedaZobraziť všetky
Showroom Elusia Praha

Showroom
Praha

ELUSIA CZ, s.r.o., 
Sázavská 30
120 00 Praha 2
Česká republika
 
T: +420 210 012 013
 
Showroom Elusia Košice

Poradenstvo a konzultácie 

ELUSIA, s.r.o., 
Vysokoškolákov 10, Žilina
Slovenská republika
T: 041 20 20 222
 
LAMELIO

Kysucká 3, Žilina
T: 02 229 111 38
E: ahoj@lamelio.sk