benefit-ok  Doprava zdarma     benefit-ok  30 dní na vrátenie tovaru    benefit-ok  Záruka 3 roky
benefit-tel  Eshop: 041/20 20 222 (Po-Pi 8:30 - 16:00)
benefit-ok  Doprava zdarma     benefit-ok  30 dní na vrátenie tovaru    benefit-ok  Záruka 3 roky
benefit-tel  Eshop: 041/20 20 222 (Po-Pi 8:30 - 16:00)
Menu Search
Close
Kategórie

Svietidlá v interiéri

#Zuma Line#4-Concepts#podlahová lampa#svietidlo s ventilátorom

Keď si človek buduje interiér, nikdy by nemal zabudnúť na osvetlenie. Teda ak má byť interiér pekný a príjemný, aj keď vonku zájde slnko. Prirovnať by sme to mohli k foteniu fotomodelky. Najprv ju oblečú, upravia a potom prebieha nekonečné skúšanie svetiel a nasvecovanie. A práve vďaka svetlu vznikajú fotky také dokonalé a krásne.

Koľko svetelných bodov?

Neustále sa stáva, že v novostavbách, je počet vývodov na svetlá priam žalostne malý. V kuchyni zväčša dva, niekedy len jeden v strede miestnosti. V predsieni jeden a niekedy žiadna zásuvka aspoň na stojacu lampu. Kúpeľňa a toaleta? Jeden a bodka. Spálňa jeden. Detská izba - jeden.

Každý z nás by si mal uvedomiť, aké potrebné je počet bodov osvetlenia zvýšiť. Nemusí ísť samozrejme o lustre. Dôležité sú i zásuvky na správnych miestach kam sa dajú osadiť stojace lampy. A tých býva tiež veľmi málo, obzvlášť v poslednom trende otvorených a spojených priestorov kuchyne a obývacej izby. Ich umiestnenie vyplynie až z finálnych vizuálov a dispozície v danej miestnosti.

Ako na to?

Ak sa rozhodnete zariadiť si interiér sami, odporúčam urobiť si predtým aspoň skicu miestnosti a urobiť dispozíciu. Predpokladá to mať už rozmery konkrétnych solitérov, stoličiek, sedačky...

Podľa toho potom môžete uvažovať nad rozmiestnením svietidiel. Napríklad ak máte v obývačke aj jedálenský kút, mali by ste myslieť na umiestnenie lustra nad stôl. Ideálne nad jeho stred.

Ďalšie svietidlo je dobré umiestniť nad konferenčný stolík a pri sedacej súprave mať po ruke zásuvku na stojacu lampu. Peknú atmosféru dotvorí nasvietenie knižnice a prípadne i obrazov.

Doplnkom samozrejme môžu byť i pekné sviečky alebo svietniky. Takýto interiér bude Vašim príjemným spoločníkom nielen cez deň, ale i večer či v noci.


Zdielať článok
Katarína Špaková
Marketing


Katarína zastrešuje marketingové aktivity, ktorých cieľom je zviditeľnenie a propagácia spoločnosti. Zapĺňa magazín aj poradňu zaujímavými článkami, v ktorých sa dozviete kam aké svietidlo umiestniť a tiež rozvoj novodobej technológie v oblasti osvetlenia. 

Spýtajte sa nás

Ing. Juraj Peťovka
Poradím s výberom aj s technickými otázkami.
041/20 20 222

Štítky

#Nova Luce#Farba svetla#Svietivosť#AZzardo#svetelný zdroj#LED #vonkajšie osvetlenie#stmievanie#IP krytie#žiarovka#LED modul#nástenné osvetlenieZobraziť všetky
Showroom Elusia Praha

Showroom
Praha

ELUSIA CZ, s.r.o., 
Sázavská 30
120 00 Praha 2
Česká republika
 
T: +420 210 012 013
 
Showroom Elusia Košice

Poradenstvo a konzultácie 

ELUSIA, s.r.o., 
Vysokoškolákov 10, Žilina
Slovenská republika
T: 041 20 20 222
 
LAMELIO

Kysucká 3, Žilina
T: 02 229 111 38
E: ahoj@lamelio.sk