benefit-ok  Doprava zdarma     benefit-ok  30 dní na vrátenie tovaru    benefit-ok  Záruka 3 roky
benefit-tel  Eshop: 041/20 20 222 (Po-Pi 8:30 - 16:00)
benefit-ok  Doprava zdarma     benefit-ok  30 dní na vrátenie tovaru    benefit-ok  Záruka 3 roky
benefit-tel  Eshop: 041/20 20 222 (Po-Pi 8:30 - 16:00)
Menu Search
Close
Kategórie

Úsporné žiarovky, áno či nie?

#svetelný zdroj#energetická trieda#žiarovka#žiarivka

Ak ešte stále máte zásoby klasických žiaroviek, mali by ste zvážiť, či nie je lepšie zaniesť ich do odberného miesta na odbornú likvidáciu. Zbytočne plytváte elektrinou a svojimi financiami. Miesto nich nájdete veľký výber úsporných LED žiaroviek, ktoré majú niekoľkonásobne nižšiu spotrebu, dlhšiu životnosť a mnoho ďalších výhod.

Dnes už je u nás dostupné množstvo moderných svietidiel, ktoré vám umožnia využívať úspornú LED technológiu a ušetriť tak elektrinu na osvetlenie domácnosti. Skladovať zásoby klasických žiaroviek už dnes naozaj nemá význam. Sú požieračmi energie a vydržia oveľa kratšie, ako novodobé svetelné zdroje. Urobte  si doma inventúru všetkých svietidiel a nahraďte staré žiarovky za LED. Účty za elektrinu vás po čase isto prekvapia. Poradíme vám, ako si vybrať tie správne žiarovky….

Úsporné žiarovky používajte v miestnostiach, kde sa nimi svieti dlhšiu dobu napr. obývacia izba, pracovňa či detská izba. Majú pomalší nábeh, ktorý si však málokedy všimneme. Menej odporúčaným je svietenie úspornými žiarovkami napr. v kúpeľni a na toalete, a to z dôvodu krátkeho svietenia a častého vypínania. Použitím LED žiaroviek sa tento problém dá odbúrať. V menšej miere sa používajú úsporné žiarovky v spálni, pretože ich vyžarované svetlo má z hľadiska farebného spektra „chladnejší“ charakter.

V kuchyni, na osvetlenie pracovnej dosky a stola alebo v kúpeľni je vhodné osvetlenie bodovými LED žiarovkami pre svoje žiarivo biele svetlo a vysokú intenzitu. LED žiarovky sa používajú najmä na dekoratívne a zvýrazňujúce účely.

Na celkový pocit presvetlenia vplýva aj farba nábytku, závesov, stien a stropov. Čím tmavšie ste si zariadili domácnosť, tým intenzívnejšie svetlo je potrebné vyrobiť umelo. Vo väčších priestoroch používajte niekoľko svetelných zdrojov, ktoré sú od seba nezávislé. Ak niektorý z nich nevyužívate, vypnite ho.

Na záver môžeme uviesť aj zopár nevýhod, ktoré len tak neprehliadneme :

  • Vyššia spotreba energie oproti LED žiarovkám
  • Pomalší nábeh na plný svetelný výkon
  • Funkcia stmievania len pre určené typy žiaroviek
  • Obsahujú jedovaté látky, najmä ortuť
  • Nevyhnutná odborná likvidácia

Zdielať článok
Katarína Špaková
Marketing


Katarína zastrešuje marketingové aktivity, ktorých cieľom je zviditeľnenie a propagácia spoločnosti. Zapĺňa magazín aj poradňu zaujímavými článkami, v ktorých sa dozviete kam aké svietidlo umiestniť a tiež rozvoj novodobej technológie v oblasti osvetlenia. 

Spýtajte sa nás

Ing. Juraj Peťovka
Poradím s výberom aj s technickými otázkami.
041/20 20 222

Štítky

#Nova Luce#Farba svetla#svetelný zdroj#LED #vonkajšie osvetlenie#AZzardo#Svietivosť#stmievanie#LED modul#IP krytie#žiarovka#dekoračné svietidláZobraziť všetky
Showroom Elusia Praha

Showroom
Praha

ELUSIA CZ, s.r.o., 
Sázavská 30
120 00 Praha 2
Česká republika
 
T: +420 210 012 013
 
Showroom Elusia Košice

Poradenstvo a konzultácie 

ELUSIA, s.r.o., 
Vysokoškolákov 10, Žilina
Slovenská republika
T: 041 20 20 222
 
LAMELIO

Kysucká 3, Žilina
T: 02 229 111 38
E: ahoj@lamelio.sk