benefit-ok  Doprava zdarma     benefit-ok  30 dní na vrátenie tovaru    benefit-ok  Záruka 3 roky
benefit-tel  Eshop: 041/20 20 222 (Po-Pi 8:30 - 16:00)
benefit-ok  Doprava zdarma     benefit-ok  30 dní na vrátenie tovaru    benefit-ok  Záruka 3 roky
benefit-tel  Eshop: 041/20 20 222 (Po-Pi 8:30 - 16:00)
Menu Search
Close
Kategórie

Výmena starého osvetlenia za nové

#Zuma Line#Nova Luce#IP krytie#stmievanie#senzor pohybu#energetická trieda#LED #vonkajšie osvetlenie#nástenné osvetlenie#dekoračné svietidlá#technické


Získajte krajší pohľad na okolie

Svetlo má obrovskú silu na náš organizmus. Na náš spánok, na našu výkonnosť, ale i celkovú pohodu. Pri porovnání pôvodných svietidiel, ktoré máte doma už veľmi dlho a neurobili ste doteraz ich revíziu, s novými trendovými, ale i úspornejšími svetlami by sme prišli nato, že tak ako je potrebné z času na čas vymeniť staré auto za nové, tak aj osvetlenie vo vašom príbytku potrebuje vynoviť. Predstavte si dlhšiu cestu autom, ktoré má už zopár rôčkov najazdené a cestu novým luxusným Mercedesom, kde sa budete cítiť lepšie?? Presne tak je to aj s novými svietidlami u vás doma či v okolí domu. Nový dizajn, príjemné neoslnivé svetlo a jednoduchá údržba vám poskytne pocit nového domova. Ešte stále nie ste presvedčení či je to správna myšlienka??

Dovôdov na výmenu je hneď niekoľko, nové technológie aj v oblasti svietenia, napr. LED technológia alebo samotné LED zdroje umožňujú ušetriť nie malé peniaze na energiách, sú šetrnejšie k životnému prostrediu v porovnaní s klasickými žiarovkami, ktoré obsahujú jedovatú ortuť a životnosť LED zdrojov je niekoľkonásobné dlhšia, takže nie je potrebné každú chvíľu vymieňať zdroj.

Kedy by ste sa mali zamyslieť nad výmenou vášho interiérového alebo vonkajšieho osvetlenia????

V prvom rade si určite každý všimne, že svetlá už nevyžarujú jasné svetlo ako na začiatku, povrchový materiál stmavne a nevyzerá vábne alebo na vás žiara svetla nepríjemne bliká??? 

Toto všetko sa radí medzi technické závady, ktoré sa dajú výmenou za nové rokom a rokom pokročilejšie technológie odstrániť. Žlté svetlo v niektorých miestnostiach môžeme vymeniť za jasnejšie biele, stačí, že zvolíme chladnejšiu farbu svetla od 4000 K a vyššie,pri LED zdrojoch máte na výber. Do kúpeľne vyberáme svietidlá s vyššou IP ochranou, podľa stanovených noriem kúpeľňových zón. Negatívnemu blikaniu sa vyhneme ak sa rozhodneme vymeniť staré žiarivky za LED žiarovky, ktoré sa pri zasvietení spustia hneď na plný výkon. Každý technický nedostatok si môžete živo predstaviť a následne pochopíte jeho význam v celosti. Farba svetla je dôležitá, nakoľko v niektorých miestnostiach je viac vyhovujúce teplé biele svetlo, hlavne v spálni a obývacej izbe, kde radi relaxujete a pripravujete sa na spánok, naopak v kúpeľni je lepšie studenšie svetlo, ktoré sa viac približuje k reálnemu dennému svetlu a tak sa môžete pred zrkadlom lepšie upraviť. 

Ako vyberať materiál svetiel?? V dnešnej dobe je na výber široký sortiment od plastu, cez hliník až po prírodné materiály, ktoré sú čoraz viac na trhu vyhľadávané. Tie si viete doladiť k nábytku v dome či použitým materiálom vybranej dekorácie.

V druhom rade je pravý čas na výmenu svetiel, ak sa rozhodneme pre prerábku celého interiéru vrátane elektriny, vtedy môžeme pri znížovaní stropov vopred rozvrhnúť, kde sa nám bude hodiť minimalistické bodové osvetlenie alebo kde zvolíme honosný luster centrovaný v strede a na stenách si necháme priestor pre okrasné nástenné svietidlá. Pri modernizácii bývania, väčšinou vznikne túžba po stmievajúcom osvetlení, ktoré vám počas romantického večera s polovičkou vytvorí nádhernú atmosféru, vtedy sú potrebné špeciálne stmievateľné vypínače s možnosťou regulovania svetla.

Či už plánujete rekonštrukciu alebo len výmenu starých svetiel za nové, je dobré sa  zamyslieť nad doplnkovými svetlami, napr. stojacími lampami, ktoré okrem funkčnosti, ako je čítanie knihy, či lúštenie krížoviek, krásne vyplnia priestor v rohu izby či naladia na relaxáciu pri sedení v kresle. Skvelým doplnkovým osvetlením sú tiež stolové lampy na nočný stolík alebo priamo na stenu pri manželskej posteli, nástenné osvetlenie pre zvýraznenie umeleckých obrazov a pod.

Svetlo má obrovskú silu na náš organizmus. Na náš spánok, na našu výkonnosť, ale i celkovú pohodu.

Pri výbere vonkajšieho osvetlenia by ste mali vychádzať z ich zamýšľaného umiestnenia, požadovanej intenzity osvetlenia aj možnosti napájania. Exteriérové osvetlenie môžete použiť na stene domu, prístupovej ceste, záhrade či na osvetlenie bazéna. Aby vás ale výber nesklamal, je nutné mať prehľad kam svetlo potrebujete, ako zabezpečíte jeho bezpečnú prevádzku a aké ovládanie si zvolíte.

Aby ste sa v okolí domu a vo vašej záhrade cítili príjemne, mali by ste si dôkladne vybrať aj osvetlenie pre dekoratívny účel

Zvýraznite oblasti, ktoré máte radi, pomocou reflektorov alebo bodových svetiel. Bodové svetlá sú skvelé pre sporadické rozmiestnenie v okolí vášho dvora a domu. Môžu sa použiť pre osvetlenie častí, ktoré chcete zviditeľniť a ukázať (ako sú sochy, alebo architektonické skvosty). Svetlá by mali vždy svietiť pod nejakým uhlom, aby svetlo nebolo príliš ohromujúce. Ak máte doma záhradnú skalku s potôčikom, neváhajte ju nasvietiť, budete k nej radi chodievať a obdivovať súhru svetla, vody a kameňa, ktoré nám príroda poskytuje.


Na záver vám poradíme postupnosť krokov pred začatím vášho nového projektu nasvetenia domu či záhrady:

  • Pripravte si plán, aké svietidlá potrebujete a kam ich plánujete umiestniť.
  • Začnite nakupovať, ak sa rozhodnete pre nás, budeme radi a vy určite neostanete skamaní, ak preferujete vidieť svietidlá na živo, môžete navštíviť naše showroomy v Prahe alebo v Košiciach.
  • Ak už máte svietidlá doma, oslove elektrikára alebo iného odborníka, ktorý vám svietidlá namontujte podľa vašich predstáv.
  • Po inštalácii si môžete začať užívať nový presvetlený domov či večerné posedenie na terase s priateľmi.

ELUSIA vám pomôže vypracovať kompletný projekt nasvietenia vášho domu či záhrady.

Zdroj obrázkov : https://pixabay.com/

Zdielať článok
Katarína Špaková
Marketing


Katarína zastrešuje marketingové aktivity, ktorých cieľom je zviditeľnenie a propagácia spoločnosti. Zapĺňa magazín aj poradňu zaujímavými článkami, v ktorých sa dozviete kam aké svietidlo umiestniť a tiež rozvoj novodobej technológie v oblasti osvetlenia. 

Spýtajte sa nás

Ing. Juraj Peťovka
Poradím s výberom aj s technickými otázkami.
041/20 20 222

Štítky

#Nova Luce#Farba svetla#vonkajšie osvetlenie#LED #Svietivosť#AZzardo#svetelný zdroj#stmievanie#IP krytie#žiarovka#LED modul#centrálne osvetlenieZobraziť všetky
Showroom Elusia Praha

Showroom
Praha

ELUSIA CZ, s.r.o., 
Sázavská 30
120 00 Praha 2
Česká republika
 
T: +420 210 012 013
 
Showroom Elusia Košice

Poradenstvo a konzultácie 

ELUSIA, s.r.o., 
Vysokoškolákov 10, Žilina
Slovenská republika
T: 041 20 20 222
 
LAMELIO

Kysucká 3, Žilina
T: 02 229 111 38
E: ahoj@lamelio.sk